Російська пшениця витісняє українську культуру на світових ринках  | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Російська пшениця витісняє українську культуру на світових ринках 

Автор   /  09/01/2019  /  

Україна з початку 2018/2019 МР та станом на кінець листопада 2018 року скоротила експорт пшениці на 6,4%, повідомляє прес-служба консалтингового агентства «Украгроконсалт».

«За п’ять місяців поточного сезону (липень-листопад) Україна експортувала 9,4 млн тонн пшениці, що на 6,4% менше, ніж за той же період минулого маркетингового року», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що темпи експорту даної культури з України в поточному сезоні мінімальні за останні 3 роки.

Основним імпортером української пшениці залишається Індонезія – експорт в цю країну збільшився на 14%. Також, суттєво зріс обсяг продажів культури до Філіппін– на 19%, до рекордних 1,3 млн. тонн. Проте, експорт до Єгипту, Бангладешу та Південної Кореї знизився – на цих ринках переважно віддають перевагу пшениці з Росії.

«Але варто зазначити, що на ринках Філіппін і Індонезії конкуренція з боку Росії також загострюється», – зауважили аналітики.

У 2018/2019 МР експортний потенціал української пшениці оцінюється експертами на 10% нижче в порівнянні з минулим сезоном.

При цьому, восени 2018 року Україна різко наростила експорт кукурудзи. У вересні-листопаді основними імпортерами української кукурудзи стали ЄС, Китай та Лівія. Зокрема, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, експорт в ЄС зріс більш ніж в 4 рази, в Лівію – на 110%.

Нагадуємо, український урожай 2018 року став рекордним за всю історію спостережень. Зібрано 88,54 млн. тонн.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →