Сезон дощів в Україні не дає аграріям вчасно провести посівну | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Сезон дощів в Україні не дає аграріям вчасно провести посівну

Автор   /  13/05/2019  /  

Погодні умови впливають на перебіг посівної кампанію в Україні. Поки в одній частині країни йшли дощі, які не дозволяли вийти в поле, в іншій стояла спека і аграрії навпаки – чекали вологи.

Про це повідомили в прес-службі Всеукраїнської аграрної ради(ВАР), передає Укрінформ.

«На велику кількість опадів та неможливість вчасно засіятись нарікають аграрії у ряді областей Західної, Центральної та Північної України – Вінницькій, Хмельницькій, Львівській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Чернівецькій. У цих регіонах пройшли сильні дощі з грозами, а подекуди і градом. Декотрим господарствам це завадило вчасно засіяти сою, соняшник, кукурудзу. Ще одна несприятлива ситуація, яку створюють опади, — неможливість вчасно внести добрива на ранні зернові та зернобобові культури, які уже зійшли. Окрім того, надмірна вологість провокує появу хвороб у рослин – кореневої гнилі, борошнистої роси та септоріозу на зернових», — розповіли у ВАР.

Крім того, деяким с/г виробникам доводиться повторно пересівати культури, так як, сильні дощі їх змили.

Також, зазначається, що на півдні та сході України – в Донецькій, Луганській, Миколаївській, Херсонській, Одеській областях – опади пройшли помірні. А в деяких районах Запорізької області впродовж місяця була посуха.

“У четвер на кінець-то пройшли дощі і ситуація поліпшилась. До дощів була напружена ситуація з яровими ячменем, горохом, бо все горіло. Добре, що хоч не було максимальних температур. Для нас цей дощ дуже бажаний”, — розповів директор ПП «Укрлітагро» Сергій Шарапов із Запорізької області.

Згідно даних  Укргідрометцентру, з 27 квітня по 6 травня на Західній і Північній частині України випала місячна або навіть півторамісячна норма опадів. Така кількість вологи призводить до перезволоження верхніх шарів ґрунту та високої вологості повітря.

Станом на 10 травня поточного року, аграрії України засіяли ярими зерновими та зернобобовими культурами 5,5 млн. га, або 76% прогнозованих площ.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →