Що кажуть лідери президентської гонки про агросектор та земельну реформу перед виборами | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Земельна реформа  > 

Що кажуть лідери президентської гонки про агросектор та земельну реформу перед виборами

Автор   /  24/03/2019  /  

До виборів президента України залишилось менше тижня. Традиційно, кандидати роздають обіцянки та вихвалюються програмами розвитку країни. Зерновик, зібрав основні тези лідерів гонки, щодо агросектору та земельної реформи в Україні.

Петро Порошенко

Про АПК:

Президент Петро Порошенко наголошує на стратегічній важливості для розвитку економіки України агропромислового комплексу України, який має великі конкурентні переваги в світовій економіці.

«Минулого року Україна зібрала понад 70 мільйонів тон зерна. Це – наш абсолютний рекорд. Ніколи до цього Україна не збирала такий врожай. Колгоспна система радянських часів навіть мріяти не могла про такі показники. До речі, в голові не вкладається, як  при такому потенціалі можна було організувати Голодомор?»

«Зараз, я на цьому професійно наголошую, є всі можливості аби суттєво збільшити нашу частку на світовому ринку зерна. Я казав, що щорічно кількість населення Землі збільшується на 80-90 млн людей за рік. І усі хочуть їсти.  Ми маємо абсолютно чіткі перспективи нашого руху вперед»

«Прибутковість агропромислового комплексу через механізм децентралізації буде втілюватися у вагомі соціальні проекти на селі. Зараз триває будівництво близько п’ятисот амбулаторій. І для них вже закупили автомобілі. Але це лише частина великого проекту із розвитку сільської медицини»

Про земельну реформу:

Президент України обіцяє зняти мораторій на продаж землі с/г призначення після можливої перемоги на виборах 2019 року, а також, повернутися до введення податку на виведений капітал. Про це гарант заявив на бізнес-конференції Dragon Capital.

Юлія Тимошенко

Про АПК:

Кандидат в Президенти України, Юлія Тимошенко повідомила, що після перемоги на президентських виборах вона має намір реалізувати розроблений командою провідних фахівців країни «Новий курс України», який передбачає зміну сировинної економіки на економіку інноваційного розвитку, що у свою чергу дозволить підняти рівень життя людей.

«Слід припинити бути сировинним придатком Європи. Адже Україна постачає світу мільйони тонн зерна, а вітчизняні аграрії нічого з цього не отримують. В той час як інші країни, які купують наше зерно, виробляють з нього корми, борошно, макаронні вироби та торгують готовою продукцією у світі».

За словами політика, саме за експортом готової переробленої аграрної продукції буде майбутнє українського агропромислового комплексу. Так, ініційований «Новий курс України» передбачатиме можливість аграріям взяти довгострокові кредити під 3% річних, правильну податкову систему, що передбачає запровадження єдиного податку на гектар землі, систему підтримки та дотацій.

«Ми за 3 роки матимемо не 18 млрд євро, а 180 млрд від торгівлі готової продукції – це 2 ВВП країни і тільки з однієї галузі».

Про земельну реформу:

Тимошенко закликала Верховну Раду мінімум на п’ять років продовжити мораторій на продаж землі.

«Щоб захистити незалежність України, необхідно проголосувати за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі».

«Голосування за мораторій – це буде момент істини. Якщо ми хочемо насправді захистити незалежність держави, її територіальну цілісність, її майбутнє, ми зобов’язані проголосувати за пролонгацію мораторію на продаж землі щонайменше на п’ять років»

«Тимошенко вважає, що для наведення порядку із землею потрібен час, щоб «із 20 тис. фермерських господарств зробити, як у Польщі, 2,5 млн».»

Володимир Зеленський

Про земельну реформу:

Володимир Зеленський, 18 березня 2019 року, провів зустріч з керівниками бізнес асоціацій. Під час обговорень, Зеленський виступив за зняття мораторію на продаж земель с/г призначення. Пояснюючи свою позицію тим, що Україна потребує залучення додаткових інвестицій.

У той же час, він висловився за створення тимчасових преференцій українським підприємцям терміном від року до декількох років.

«Але ми дійсно, скільки ми говоримо з експертами, думаємо це правильно. Чому не зняти мораторій на землю .. Але давайте дамо якісь преференції українському підприємцю»

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

В Миколаївській області врожайність ранніх зернових значно вища за минулорічну

Прочитайте більше →