Світовий Банк виділить 200 млн дол українським фермерам | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Світовий Банк виділить 200 млн дол українським фермерам

Автор   /  26/05/2019  /  

Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила рішення щодо надання позики в розмірі 200 млн дол США на реалізацію «Програми для прискорення приватних інвестицій в сільське господарство», яка створена з метою розширити можливості малих і середніх підприємств в агросекторі України.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Світового банку в Україні.

Мета даної програми:

  • зміцнення конкурентоспроможності сільського господарства, його диверсифікація та розвиток шляхом підвищення ефективності та зміцнення адресності політики підтримки галузі;
  • поліпшення прозорості та підвищення ефективності використання земель с/г призначення державної власності;
  • розширення доступу аграрних малих та середніх підприємств до експортних ринків.

Також, зазначається, що реалізація програми забезпечить:

  • модернізацію галузевої політики задля розширення доступу до основних ресурсів для виробництва агропродукції;
  • поліпшення прозорості на ринку і завершення реєстрації державних земель;
  • посилення захисту прав на землю шляхом підвищення обізнаності власників та користувачів(особливо жінок і бідніших власників земельних ділянок).

«Україна може прискорити свій економічний розвиток шляхом підвищення ефективності та зміцнення прозорості своєї сільськогосподарської галузі. Підвищення продуктивності сільського господарства на 30% могло б, протягом наступних п’яти років, збільшити ВВП на додаткові 4,4%»,- прокоментував директор Світового банку у справах Білорусії, Молдови та України Сату Кахконен.

Відзначається, що експорт сільськогосподарської продукції залишається основною рушійною силою української економіки(42% -$ 18 млрд). Наразі, агросектор не повністю реалізовує свій потенціал. Проте, збільшення обсягів експорту могло б внести значний вклад в економічне зростання країни в цілому.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →