ТОП 9 агрохолдингів з іноземними інвестиціями, які обробляють землю в Україні | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

ТОП 9 агрохолдингів з іноземними інвестиціями, які обробляють землю в Україні

Автор   /  13/05/2019  /  

У квітні 2019 року парламентський Комітет з питань агрополітики оприлюднив перші напрацювання щодо проведення земельної реформи в Україні. Всі запропоновані варіанти забороняють придбання землі іноземним громадянам, юридичним особам, державам і особам без громадянств, про це пише Бізнес Цензор.

З одного боку це плюс. Так як, у закордонних інвесторів теоретично більше фінансових ресурсів і якщо відразу дозволити їм купувати с/г землі, то вони можуть скуповувати їх наділи за низькими цінами в різних маштабах.

З іншого боку, власників паїв ніхто не змушує відразу ж продавати свої ділянки. Вони зможуть продовжувати здавати їх в оренду, чекати розвитку ринку і зростання цін на них.

Читайте також, 4 кроки від Всесвітнього банку для успішної реалізації земельної реформи в Україні.

Щодо мінусів, то відсутність іноземців на українському ринку — це відсутність конкуренції, яка може сформувати гідну ціну за землю. Наприклад, в країнах ЄС, де іноземним інвесторам дозволено купувати с/г землю, вартість гектара складає: Австрія — 42 тис. дол., Великобританія —  31,4 тис. дол., Німеччина — 32,3 тис. дол., Нідерланди — 63,7 тис. дол.

Набагато нижчі ціни там, де ринок зарегульований, або доступ іноземцям було надано через досить тривалий час.

Наразі, поки відкриття ринку землі в Україні затягується, агрохолдинги продовжують орендувати землі за низькими цінами і розростатися.

Іноземні компанії купують корпоративні права українських компаній, також, орендують землі і так чи інакше нарощують свою присутність в Україні.

ТОП 9 агрохолдингів з іноземними інвестиціями, що обробляють землю в Україні:

#1. Група компаній «Агропросперіс»

Земельний банк: 396 тис. га.

Група компаній «Агропросперіс» (Agroprosperis Group, AP Group) фінансує виробництво та експорт агропродукції в Україні з 2006 року. Входить до трійки лідерів серед виробників та експортерів сільськогосподарських культур в Україні. Спеціалізація – зернові пшениця, кукурудза та олійні культури соняшник, ріпак, соя. У 2017 році обсяг експорту ГК перевищив 2,5 млн. тонн зерна. До складу Групи входять 52 агрокомпанії, 6 сервісних компаній, 12 елеваторів з оборотом  понад 1 млн. тонн та «Агропросперіс Банк». Загальна кількість працівників – понад 4 тис. осіб.

Засновник холдингу «Агропросперіс» – американський інвестиційний фонд «New Century Holdings» (NCH). Власники фонду — американські бізнесмени Джордж Рор і Моріс Табасінік.

Станом на 2017 рік загальні активи NCH, вкладені в різних країнах по всьому світу, оцінюються в $3,5 млрд.

#2. «Мрія-Агрохолдинг»

Земельний банк: 165 тис. га.

У вересні 2018 року український агрохолдинг купила компанія Saudi Agricultural and Livestock Investment Co. (SALIC) з Саудівської Аравії. Власники компанії — Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії та члени королівської родини країни.

До покупки «Мрії», SALIC вже обробляла землі в Україні. Дочірня компанія інвестфонду Continental Farmers Group орендує 45 тис. га земель на території Львівської області. Так, сумарний земельний банк SALIC в Україні становить 210 тис. га.

Агрохолдинг «Мрія» обробляє землі в Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Рівненській областях.

#3. Група компаній «AgroGeneration»

Земельний банк: 80 тис. га.

Компанія була заснована французьким бізнесменом Шарлем Бегбедером. Пізніше частина акцій викупив американський інвестиційний фонд «SigmaBleyzer» Майкла Блейзера.

Сьогодні 53,6% належать підконтрольному «SigmaBleyzer» інвестиційному фонду Konkur Investment Ltd., 38,6% належить Green Alliance / Gravitation Шарля Бегбедера. Агрохолдинг обробляє землі у Львівській, Харківській та Сумській областях.

Всі перераховані вище агрохолдинги входять в десятку найбільших в Україні за величиною земельного банку.

#4. «Agromino»

Земельний банк: 44 тис. га.

Дочірня компанія фінського інвестиційного банку Trigon Capital, який був заснований підприємцем Йоакимом Хеленіусом.

Земельний банк розташований в Харківській, Кіровоградській і Миколаївській областях. В Україні Agromino працює через підконтрольну компанію TC Farming Ukraine Ltd. (Нікосія, Кіпр). Голова ради директорів Agromino — Петро Крогман володіє 56,56% акцій компанії.

#5. «Agro Region»

Земельний банк: 38 тис. га.

Господарства холдингу знаходяться в Київській, Чернігівській, Житомирській та Хмельницькій областях. Згідно даних YouControl, з 2007 року бенефіціаром є Ларс Пітер Елам Хаканссон — співзасновник, директор з інформаційних технологій та керуючий шведського інвестиційного фонду East Capital Asset Management AB.

Раніше, співвласником East Capital був Айварас Абромавічус – литовсько-український бізнесмен, екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014 — 2016 роки). Сьогодні його дружина — Катерина Рибаченко — є генеральним директором «Агро-Регіон».

#6. «Goodvalley»

Земельний банк: 28 тис. га.

Українська компанія з датськими інвестиціями. Раніше називалася «Даноша». Працює у Львівській, Вінницькій, Житомирській та Чернівецькій областях.

Спеціалізується на тваринництві і рослинництві. Крім України працює в Данії, Росії та Польщі. Компанія належить данській Goodvalley SA. Бенефіціар — данський фермер Том Аксельгаард.

#7. «Голландська аграрна компанія»

Земельний банк: 22 тис. га.

Агрохолдинг входить в компанію Bontrup Ukraine, яка належить голландській Bontrup. Ця компанія є сімейним підприємством, якем управляють бізнесмени Петер і Брама Бонтруп.

Працює в галузі сировини, логістики та сільського господарства. «Бонтруп Україна» обробляє землі на північному сході України.

#8. «Кусто Агро»

Земельний банк: 19,3 тис. га.

У квітні 2019 року компанія «Кусто Агро» придбала підприємство «Аграрний фонд Терещенка» (земельний банк 7 тис. га), яке входило до складу агрохолдингу AgroGeneration. Тим самим, збільшивши земельний банк до існуючого.

«Кусто Агро» — підрозділ міжнародного холдингу Kusto Group, який реалізує проекти в Росії, Казахстані, Україні, В’єтнамі, Китаї, Туреччині та Грузії. В Україні холдинг працює в Житомирській, Хмельницькій і Вінницькій областях.

Бенефіціар «Кусто Агро» — громадянин Казахстану Талгат Турумбаев, який раніше працював в Kusto Group. «Кусто Груп» належить родині казахських бізнесменів Татішевим.

#9. «Кищенці»

Земельний банк: 16 тис. га.

Підприємство займається тваринництвом, рослинництвом, вирощуванням зернових і технічних культур. Обробляє землі в Черкаській області. Основний бенефіціар — громадянин Нідерландів, підприємець Корнеліс Хузінха.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →