У Франції та Німеччині знищують посіви ріпаку з виявленими слідами ГМО у насінні від Bayer | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

У Франції та Німеччині знищують посіви ріпаку з виявленими слідами ГМО у насінні від Bayer

Автор   /  11/02/2019  /  

PARIS (Reuters) — В компанії «Bayer», 6-го лютого, повідомили, що фермери Франції та Німеччині знищують тисячі гектарів полів з посівами ріпаку після того, як у насінні, що продає підприємство, були виявлені сліди генетично модифікованих організмів (ГМО),  які заборонені до вирощування в ЄС.

Повідомляється, що ГМО культури широко поширені в усьому світі, але багато з них заборонені у Європі. Зокрема, така країна, як Франція, повністю забороняє вирощування культур з ГМО, посилаючись на екологічні ризики.

Знайдений ГМО, який є сортом ріпаку, вирощеного в Канаді, дозволений для імпорту в Європу, в якості корму для тварин, але заборонений для посадки.

Виробник насіння, компанія «Bayer», відкликала свою продукцію, але фермери встигли засіяти поля насінням зі слідами ГМО. Зокрема, близько 8 тис. га. у Франції та 2,5-3 тис. га в Німеччині.

В «Bayer» запропонували фермерам компенсацію в розмірі 2 тис. євро за кожен знищений гектар посівів. Так як, аграрії не зможуть обробляти пошкоджену землю не тільки в поточному, а й у наступному сезоні, задля уникнення повторного виникнення штаму ГМО.

Зазначається, що знищення посівів з ГМО є ще одним ударом для європейських виробників ріпаку, які і так вже суттєво скоротили його площі через суху погоду.

Проте, площа посівів, які будуть утилізовані, незначна, у порівнянні з загальною прогнозованою площею під озимий ріпак у Франції — 1,23 млн. га. У Німеччині прогнозується на рівні близько 1 млн. га.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →