У західних регіонах України спостерігається стійке зростання врожайності сільгоспкультур — УЗА | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

У західних регіонах України спостерігається стійке зростання врожайності сільгоспкультур — УЗА

Автор   /  20/06/2019  /  

Президент УЗА Микола Горбачов

Якщо порівняти показники зростання врожайності зернових в усіх регіонах України за попередні роки, можна побачити, що лідируючі позиції займають області західної частини країни.

Про це, 19 червня, під час прес-конференції в Києві, повідомив президент Української зернової асоціації(УЗА) Микола Горбачов, передає АПК Інформ.

Читайте також: Жнива 2019: українські аграрії зібрали перших 200 тис. тонн.

Згідно його слів, більшою мірою це пов’язано з кліматичними змінами умов виробництва зернових в Україні.

«Якщо раніше найбільший і якісний урожай пшениці збирався в південних областях, то на сьогоднішній день валовий збір в західних регіонах стає все більшим. Я пам’ятаю, як 15 років тому там вирощувався тільки ріпак, а зараз це і кукурудза, і пшениця, і інші зернові та олійні культури. Думаю, що ця тенденція продовжиться», — пояснив президент УЗА.

Він зазначив, про стійке збільшення як виробництва зерна в Україні, так і його експорту. Якщо в попередньому МР валовий збір зернових і олійних склав 92 млн. тонн, то в поточному очікується показник на рівні 94 млн. тонн.

«Хочу нагадати, що минулорічний врожай був рекордним за всю історію незалежної України. Пам’ятаю, як за урожай в 45 млн. тонн у нас колись давали «героїв» (звання Героя України. — Ред.). А на сьогоднішній день, урожай збираємо в два рази більше. В основному це відбувається через те, що сільгоспвиробники застосовують нові технології, а у трейдерів постійно є попит на зерно. Так, будь-яке перевиробництво в Україні буде затребуване міжнародним ринком», — додав Горбачов.

Щодо планів на найближчі 3-4 роки, в УЗА зазначають, що очікується подальше збільшення виробництва зернових і олійних культур до 100 млн. тонн, тоді як експорт може досягти 70 млн. тонн с/г продукції.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →