Укрзалізниця пропонує компенсувати збитки за малодіяльні станції місцевій владі | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Укрзалізниця пропонує компенсувати збитки за малодіяльні станції місцевій владі

Автор   /  29/03/2019  /  

Згідно підсумків аналізу діяльності вантажних з/д станцій, понад 300 – малодіяльні. Загальнодобове середнє навантаження та вивантаження яких менше 10%. Проте, Укрзалізниця не наполягає на їх закритті, а пропонує комплексні рішення для продовження їх діяльності, розповів директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

За його словами, серед малодіяльних станцій лише 6 у другій половині 2018 року мали позитивний фінансовий результат, решта – збиткові, тобто витрати на їх утримання та експлуатацію перевищують доходи.

«Оскільки на малодіяльних станціях зростають витрати перевізника, то для їх обслуговування Укрзалізниця визначила підвищений договірний тариф, який прописується у додатковій угоді на послуги з подачі й забирання вагонів і контейнерів для навантаження та вивантаження чи виконання комерційних операцій із розрахунку 1 вагон/1 кілометр», – розяснив Рязанцев.

Задля компенсації збитків залізниці у другому півріччі 2018 року, перевізник пропонує органам місцевого самоврядування відшкодувати ці кошти з місцевих бюджетів або за рахунок підприємств, що обслуговуються даними станціями.

Читайте також, «Укрзалізниця» оприлюднила перелік малодіяльних станцій. 301 вантажну станцію можуть закрити.

«У разі неприйняття упродовж 6 місяців з часу звернення Укрзалізниці рішень про компенсацію збитків, подальшу долю малодіяльних збиткових станцій вирішуватиме Міністерство інфраструктури України», – уточнив директор з економіки і фінансів «УЗ».

Зазначається, щоб не платити підвищений тариф, органи місцевого самоврядування та підприємства мають змогу збільшити обсяги навантаження та вивантаження і вивести станцію зі статусу малодіяльних.

Рязанцев узагальнив, що Укрзалізниця не наполягає на закритті малодіяльних станцій, а пропонує дієві механізми для вибору: погасити збитки попереднього півріччя, вивести станцію зі збитковості та наростити обсяги, чи перейти на додаткові угоди з підвищеним тарифом обслуговування малодіяльних станцій.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →