В 2020 році Україна може розпочати відкриття ринку землі  — Трофімцева | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Земельна реформа  > 

В 2020 році Україна може розпочати відкриття ринку землі  — Трофімцева

Автор   /  05/04/2019  /  

в.о. міністра АПК Ольга Трофімцева

В Україні може розпочатись процес відкриття ринку землі с/г призначення з 2020 року, після обрання нового парламенту. З технічної точки зору для запуску ринку землі вже майже все готово. Про це повідомила в.о. міністра АПК Ольга Трофімцева, передає УНІАН.

«З технічної точки зору вже майже все готово. І міністерство, і Держгеокадастр, і уряд вже багато для цього зробили. Але для скасування мораторію потрібні і політичні кроки, і політичні рішення. Вважаю, що політичний процес запуску ринку землі ми розпочнемо після обрання нової Верховної Ради, тобто з 2020 року», — зазначила Трофімцева.

За її словами, концепція запуску ринку землі в Україні, якої дотримується уряд, залишається незмінною.

«Пропонуємо відкрити ринок з обмеженнями — не більше 200 гектарів в одні руки і для громадян України. Також, розглядаємо можливість введення високого податку на перепродаж землі, щоб усунути ризики можливих спекуляцій. Дискусійним залишається питання, чи зможуть купувати землю юридичні особи», — розяснила Трофімцева.

Читайте також, вартість оренди за землі сільськогосподарського призначення може збільшитися у 5 разів.

На думку в. о. міністра агрополітики є і інші варіанти введеня ринку. Зокрема, поетапне введення ринку землі на основі пілотних проектів, яке теж необхідно розглядати з огляду на чутливість цього питання.

«Можливо, дійсно є сенс розпочинати продаж з земель державної власності, або впроваджувати пілотні проекти в окремих регіонах, щоб подивитися, яким чином ринок буде працювати, щоб налагодити механізми для його повноцінного запуску», — відзначила Трофімцева.

Також, Трофімцева додала, що внесення законопроекту про обіг земель є несвоєчасним кроком, так як, наразі, відсутня політична воля для його проходження в парламенті.

Як повідомлялось, 4 лютого президент України Петро Порошенко підписав закон № 2666-VIII про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2020 року.

Згідно оцінки Світового банку, скасування мораторію на землю с/г призначення буде приносити економіці України 0,7-1,5 млрд. дол. щорічно.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →