В окремих регіонах України аграріям доведеться повторно пересівати ранні ярі зернові | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

В окремих регіонах України аграріям доведеться повторно пересівати ранні ярі зернові

Автор   /  07/05/2019  /  

 

Посіви ранніх ярих зернових культур у Тернопільській, Житомирській і Львівській областях потребують повторного пересівання через негоду. У центральних і південних областях — посіви залишаються в доброму стані. Про це йдеться в коментарі начальника відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяни Адаменко, передає Уніан.

 «Є негативна інформація із західних областей. Зокрема, від злив постраждали господарства Тернопільської області, а також Коростенський район Житомирської області і Золочівський район Львівської області», — йдеться в повідомленні.

За словами спеціаліста, сільгоспвиробники цих областей повідомили, що оцінити обсяг втрат доволі складно. Зазначається, що поля частково підтоплено, озимі культури побиті градом, а посіви соняшнику і кукурудзи частково змило.

«Пересівання на зазначених ділянках проводитиметься після настання оптимальної погоди», — підкреслила Тетяна Адаменко.

В той же час, вона зазначила, що в решті областей країни зберігається перспектива гарного врожаю для цієї групи зернових.

«В Україні є перспектива отримання гарного врожаю ярих зернових. По всій території України ми маємо оптимальний рівень зволоження ґрунту, немає посухи, яка могла б негативно вплинути на врожай. Навіть на Півдні, де не було опадів, зберігається добра перспектива для цієї групи зернових культур», — узагальнила експерт.

Загалом, зазначається, що в 2019 році погодні умови є більш оптимальними, ніж в попередньому сезоні.

Як повідомлялось раніше, станом на 2 травня, в Україні завершено сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур, яку проведено на площі 2,1 млн га.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →