В Україні стрімко розвиваються річкові вантажоперевезення. «Укррічфлот», «НІБУЛОН», «ГРЕЙН-ТРАНСШИПМЕНТ» та нові гравці ринку транспортували близько 4 млн. тонн зерна | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

В Україні стрімко розвиваються річкові вантажоперевезення. «Укррічфлот», «НІБУЛОН», «ГРЕЙН-ТРАНСШИПМЕНТ» та нові гравці ринку транспортували близько 4 млн. тонн зерна

Автор   /  25/01/2019  /  

У 2018 році по Дніпру перевезено близько 9,9 млн. тонн вантажів, що на 22,4% більше, ніж роком раніше, коли було транспортовано 8,1 млн. тонн. У 2014 році перевезено 4,3 млн. тонн, в 2015-му — 5 млн. тонн, в 2016-м — 6,4 млн. тонн. Крім того, в 2018 по річці Південний Буг перевезено 850 тис. тонн вантажів, повідомляє інтернет-виднання «Порти України».

Зокрема, зернових вантажів у 2018 році по Дніпру транспортовано більше 3,1 млн. тонн, у той час як роком раніше — 2,6 млн тонн (+ 15,3%). Крім того, 850 тис. тонн склали перевезення зернових по Бузі.

Повідомляється, що найбільші «гравці» на внутрішніх водних шляхах України — компанії «Укррічфлот» та ТОВ СП «НІБУЛОН».

«Укррічфлот», за минулий рік  транспортував 2,4 млн. тонн вантажів, що на 4% більше ніж роком раніше. Зокрема, зернового вантажу перевезено компанією — 500 тис. тонн.

ТОВ СП «НІБУЛОН» перевіз більше ніж 2,8 млн тонн вантажів, що більше ніж показник попереднього року на 24%. По Дніпру — більше 1,9 млн тонн вантажів (+ 24%), Південним Бугом — близько 600 тис. тонн (+ 37%), 300 тис. тонн — перевезенно на зовнішній рейд по БДЛК. Зернових вантажів компанією транспортовано по Дніпру більш ніж 1,7 млн. тонн.

«Сьогодні ми, крім зерна, займаємося перевезенням херсонських кавунів і динь, металів, будівельних матеріалів, вугля. А в листопаді флот компанії освоїв перевезення великої печі для обприскування залізничних пород», — повідомляють в компанії.

Компанія «ГРЕЙН-ТРАНСШИПМЕНТ» річковими шляхами транспортувала в 2018 році більше 300 тис. тонн вантажів.

«Безпосередньо по Дніпру ми перевалили в минулому році більше 60 тис. тонн. Також, ми відновили відвантаження зерна з елеватора в Новій Одесі, який розташований в південній частині міста. Останній раз з елеватора в Новій Одесі зерно відвантажували на баржу в 2011 році», — прозвітував «Портам України» директор компанії  «ГРЕЙН-ТРАНСШИПМЕНТ» Олександр Григоренко.

Повідомляється, що в річкових перевезеннях з’явилися нові гравці.

У минулому році на Дніпро спустили буксири та баржі холдингу «Агровіста» (група компаній «Уаком» та «Гермес Трейдинг»). Холдинг придбав 2 буксири в Європі ще в 2017 році, вони спустилися по Дунаю в Ізмаіл, де і проходили модернізацію.

«У вересні на Світловодський річковий термінал прийшов перший склад з буксира і 3-ьох барж, а через місяць, другий буксир привів ще дві баржі вантажопідйомністю по 2 тис. тонн. Тепер, баржо-буксирний флот Світловодського річкового терміналу складається з двох буксирів потужністю 2800 к.с. кожен і чотирьох барж типу Європа-2Б загальною вантажомісткістю 8 тис. тонн. Це дозволить перевозити щомісяця 16 тис. тонн зернових вантажів. Ми розраховуємо, що в подальшому придбаний флот буде робити в рік 14-15 рейсів та дозволить нам перевозити щорічно близько 100-110 тис. тонн вантажів», — розповів директор компанії «Гермес-Трейдинг» Юрій Скічко.

«В цілому з Світловодського річкового терміналу на залізничний, автомобільний і річковий транспорт в 2018 відвантажили 177 тис. тонн, що на 5% більше в порівнянні з 2017-м роком, коли було перевантажено 169 тис. тонн. На річковий транспорт відвантажили понад 93,2 тис. тонн, що на 12% більше показників 2017-го року (майже 83 тис. тонн)», — прокоментував комерційний директор «Гермес-Трейдинг» Михайло Єгоров.

«Баржо-буксирний флот був укомплектований і були оформлені всі необхідні документи ближче до початку листопада. До кінця навігації буксир «Гермес-2» і чотири баржі встигли зробити три кругорейси і перевезти близько 24 тис. тонн кукурудзи зі Світловодська до Миколаєва для перевантаження як на пароплави, так і на морський термінал. Іншу частину своїх вантажів і вантажів клієнтів річкового терміналу в 2018 календарному році транспортували зафрахтованим флотом. «Гермес-1» з початку жовтня працював в тайм-чартері і зробив кілька рейсів. Орієнтовно перевезли 31,5 тис. тонн пшениці, ячменю, кукурудзи інших компаній. Зерно доставляли з Благовіщенки, Кам’янки, Мишурин Рогу в Очаків для дозавантаження панамаксів на рейді», — уточнив він.

Крім того, восени перевозити зерно по Дніпру розпочала  компанія ТОВ «Аскет-Шиппінг». Як повідомив «Портам України» заступник директора компанії Андрій Харченко, з вересня по кінець грудня компанія завантажила на Дніпрі 11 судів, відвантаживши у цілому більше 26 тис. тонн:

«Ми почали перевозити зерно, ріпак і шрот з своїх річкових терміналів в Запоріжжі і Дніпрі в морські порти і на рейдову перевалку».

В свою чергу, комерційний директор компанії «ГРЕЙН-ТРАНСШИПМЕНТ» Євген Ігнатенко, запевняє:

«Багато невеликих компаній сумніваючись чи возити свої вантажі водою, продовжують сподіватись на залізну дорогу. Це сумнів — найстрашніший ворог, через нього вони втрачають, прогнозовану доставку вантажу в будь-який порт України. Адже найважче — це почати!».Вам також може сподобатись...

На Вінниччині негода сповільнила темпи збирання ранніх зернових, аграріями намолочено 235,7 тис. тонн зерна

Прочитайте більше →