Вартість с/г землі в Україні може зрости у 3 рази після скасування мораторію | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Земельна реформа  > 

Вартість с/г землі в Україні може зрости у 3 рази після скасування мораторію

Автор   /  24/04/2019  /  

У випадку зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, Світовий Банк готовий надавати більше фінансової допомоги Україні, а ціни на землю зростуть.

Про це заявила в  інтерв’ю Bloomberg директор Світового Банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

Читайте також, Попри мораторій: як на законних підставах отримати у власність чи у користування землю с/г призначення.

За прогнозами Світового Банку, ціни на продаж землі зростуть до 3-3,5 тис. дол. за га в порівнянні з 1-1,5 тис. дол., які діють сьогодні.

«Бізнес готовий платити більше за визначеність і можливість уникнути інвестиційних ризиків. Технічна робота зі зняття мораторію в Україні фактично завершена», —  зазначила Кахконен та додала, що це призведе до збільшення фінансової підтримки Україні.

Крім того, у публікації Bloomberg йдеться про те, що українські землевласники отримують найнижчу ціну за оренду землі в Європі при тому, що якість українських ґрунтів — одна з найвищих у світі.

Довідково: В Україні багато років діє мораторій на продаж землі, його вперше ввели в 2002 році терміном на п’ять років. Мораторій розглядали як тимчасовий захід, обумовлений тодішнім хаосом на ринку землі. З тих пір мораторій багато разів продовжували.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →