Відсутність ринку землі знижує ВВП України на 1% — ЄБРР | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Земельна реформа  > 

Відсутність ринку землі знижує ВВП України на 1% — ЄБРР

Автор   /  12/07/2019  /  

Наявність мораторію на продаж землі та відсутність ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні призводить до того, що економічне зростання недоотримує близько 1% від валового внутрішнього продукту(ВВП) щороку.

Читайте також: Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук виступив за відкриття ринку землі без олігархів.

Таку думку висловив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку(ЄБРР) Сергій Гурієв в інтерв’ю Громадському.

«Це безумовно один із драйверів зростання. І різні оцінки говорять про те, що чинна ситуація з відсутністю ринку землі знижує український ВВП приблизно на один відсоток», — повідомив представник ЄБРР.

Згідно його слів, скасування мораторію та відкриття ринку землі в Україні можливо впровадити прозорим шляхом. Так само, як в даний час відбувається процес приватизації невеликих державних та комунальних активів  — через систему «Prozorro.Продажі». Також, Гурієв заявив, що українцям не слід боятися відкриття ринку землі с/г призначення.

«Мені здається, народові треба пояснити, що таке земельна реформа. Чинна ситуація не сприяє благополуччю людей, які живуть і працюють на землі. Той факт, що землю не можна використовувати в якості застави, не можна продати, означає, що продуктивність сільського господарства нижча, ніж могла би бути», — зазначив фахівець.

Як раніше повідомлялось, Зеленський виступив за продаж землі с/г призначення.

Довідково: В Україні багато років діє мораторій на продаж землі, його вперше ввели в 2002 році терміном на п’ять років. Мораторій розглядали як тимчасовий захід, обумовлений тодішнім хаосом на ринку землі. З тих пір мораторій багато разів продовжували.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →