Вінницький комбінат «ViOil» перероблятиме лушпиння соняшника на «зелену» електроенергію | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Вінницький комбінат «ViOil» перероблятиме лушпиння соняшника на «зелену» електроенергію

Автор   /  08/04/2019  /  

Засновник і голова ради директорів промислової групи ViОil — Віктор Пономарчук

«Вінницький олійно-жировий комбінат», що входить до Групи компаній «ViOil», планує реалізувати проект з виробництва «зеленої» електроенергії з лушпиння соняшнику.

Про це повідомив заступник голови правління з технічних питань ПрАТ «Вінницький ОЖК» Ярослав Белінський, передає «Укрінформ».

«У виробництві соняшникової олії відходом є лушпиння. В цьому проекті його спалювання, як біомаси, у котлі, який вироблятиме пару високого тиску. Вона проходитиме через турбіну і вироблятиме електроенергію. Тобто, йдеться про когенераційну установку. Орієнтовна вартість проекту – близько 20 млн. дол. США», — розповів Ярослав Белінський.

Згідно його слів, даний проект перебуває на стадії розробки проектно-кошторисної документації. Сьогодні, менеджментом підприємства вирішується питання щодо фінансування проекту, орієнтовна вартість якого сягне близько 20 млн. доларів США, а прогнозований  термін окупності — 5 років. На його реалізацію «Вінницькому ОЖК» знадобиться 18 місяців.

Читайте також, «Кернел» придбав частку у «ViOil».

Передбачається, що обсяги виробництва «зеленої» електроенергії складуть від 7 до 9 МВт, її продаватимуть в енергомережу за «зеленим» тарифом. Потужність когенераційної установки визначатиметься балансом палива.

Наразі, на підприємстві, частина соняшникового лушпиння використовується підприємством для власних потреб, а надлишок гранулюється і продається як паливо.

Довідково:

Промислова група «Vioil» — український виробник рафінованої олії та жирів. Компанія заснована в 1992 році. Головний офіс знаходиться в місті Вінниця.

До складу групи Vioil входять: Вінницький і Чернівецький олійножиркомбінати; мережа ХПП та елеваторів; торгові представництва в Вінниці, Чернівцях, Києві та Москві.Вам також може сподобатись...

У західних регіонах України спостерігається стійке зростання врожайності сільгоспкультур — УЗА

Прочитайте більше →