Зеленський підписав указ щодо протидії рейдерства. Ключові зміни | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Зеленський підписав указ щодо протидії рейдерства. Ключові зміни

Автор   /  22/07/2019  /  

Фото: прес-служба президента

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про заходи щодо протидії рейдерству». Документ містить набір інструментів, що будуть впроваджені найближчим часом для належного захисту власників бізнесу та протидії позбавленню їх майнових прав. Про це повідомляє прес-служба президента, передає Зерновик.

Читайте також, Радник в.о голови СБУ анонсував боротьбу з рейдерством.

«Питання рейдерства стало одним із найболючіших для бізнесу. За різними оцінками, протягом останніх шести років відбулося понад три тисячі захоплень. Зазвичай це зміна власника через підробку документів, через реєстраторів, яких не існує, або «дірки» у реєстрі. Схеми різні, а суть одна. Сьогоднішнє рішення – це реальний крок, щоб покласти цьому край», – прокоментував заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук.

Зазначається, що підписання даного документу передбачає розробку та ухвалення законопроекту для усунення прогалин у законодавстві, що дають змогу рейдерам нищити бізнес і відбирати нерухомість.

Зокрема, будуть внесені зміни до програмного забезпечення державних реєстрів, що істотно зменшить ризики та частоту рейдерства.

Серед ключових технологічних змін:

  • автоматичний моніторинг ризикових транзакцій із подальшим підтвердженням/зупинкою реєстраційних дій;
  • створення бек-офісу, що переглядатиме транзакції з підвищеним ризиком, фото- та відеофіксація учасників транзакцій;
  • запровадження додаткового підтвердження здійснення реєстраційних операцій (наприклад, SMS-пароль або MobileID) та додаткової авторизації учасників транзакції (наприклад, ЕЦП).

«Усі ці зміни допоможуть підприємцям вести бізнес безпечно та мінімізувати ризики рейдерства в Україні», — йдеться в повідомленні.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →