Земельний конфлікт на Житомирщині: Данська агрофірма заявляє про $300 тисяч збитків | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Земельний конфлікт на Житомирщині: Данська агрофірма заявляє про $300 тисяч збитків

Автор   /  05/07/2019  /  

ТОВ «ДФУ Агро» (село Грозине, Житомирської обл., належить данській компанії Berry Farm) заявляє про можливий збиток до $300 тис. в разі втрати врожаю через земельний конфлікт із ТОВ «Городок-Агро». Про це розповів директор «ДФУ Агро» Вадим Шестаков на прес-конференції, передає прес-служба компанії.

Згідно повідомлення, компанія з 2014 року обробляє 1,2 тис. га землі в Житомирській області на підставі договору з сільрадами про управління спадщиною. У листопаді 2018 р. ТОВ «Городок-Агро» орендувало декілька ділянок землі, в тому числі 250 га, які перебували в користуванні ТОВ «ДФУ Агро». До 2018 року оформити це було неможливим через специфіку законодавства.

Спірну земельну ділянку «ДФУ Агро» засіяло озимим ріпаком та житом в серпні-вересні 2018 року, тобто, до передачі його в оренду ТОВ «Городок-Агро».

Тепер, «Городок-Агро» претендує на урожай з даного поля.

«Ми запропонували компанії аналогічну за площею ділянку (250 га) з культивованих земель, однак вони в ультимативній формі запропонували нам продати решту наших земель на цих територіях. У травні 2019 р. ми звернулися в антирейдерський комітет. У червні більшість учасників комітету висловили думку, що ТОВ «Городок Агро» не має права на урожай, проте має право на компенсацію», — прокоментував директор «ДФУ Агро».

Він також додав, що данська компанія згодна компенсувати збитки, проте, домовитися про це поки не вдалося.

«Наші збитки в разі збирання врожаю нашим опонентом складуть від $100 до $300 тис. Ми готові зібрати урожай і передати на відповідальне зберігання третій стороні», — сказав Вадим Шестаков.

Крім того, ТОВ «ДФУ Агро» вже отримала підтримку з боку Житомирської ОДА, ОДА, ACC, EBA, данського посольства, Інвестиційного фонду для країн, що розвиваються (IFU) державного фонду Данії, а також з боку Житомирської поліції.

Наразі, агрофірма очікує на друге засідання антирейдерського комітету.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →