Земля с/г призначення в Україні може коштувати від 3 до 15 тис. дол/га в залежності від регіону – думка | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Земельна реформа  > 

Земля с/г призначення в Україні може коштувати від 3 до 15 тис. дол/га в залежності від регіону – думка

Автор   /  15/05/2019  /  

Ринок землі в Україні обов’язково має бути сформований, це нагальне питання, яке треба вирішувати просто зараз. Він обов’язково повинен працювати на засадах приватної власності як найцінніший актив країни, повинні бути ефективні приватні власники ділянок та повноцінна здорова конкуренція між ними.

Таку думку висловив президент Української зернової асоціації(УЗА) Микола Горбачов в інтерв’ю виданню Landlord.

Читайте також, 4 кроки від Всесвітнього банку для успішної реалізації земельної реформи в Україні.

Горбачов провів паралель з європейською країною, де ринок землі давно сформовано і спрогнозував можливу ціну на земельні ділянки в Україні після запуску ринку:

«Можна провести певну паралель, наприклад, з тією ж Францією. Країна розташована у континентальній Європі, є поділ за умовами для сільського господарства між південною та північною частинами, французький аграрний сектор вирощує низку культур, які культивуються і в Україні, ми конкуруємо за одні й ті ж самі ринки збуту зерна. Виходячи з цього, можна припустити, що в Україні земля повинна коштувати від $3000 приблизно до $15 000 залежно від регіонального розташування. Але, підкреслю, що це лише приклад. Скільки коштуватиме земля насправді, визначить сам ринок, коли він буде сформований», — йдеться в повідомленні.

Керівник УЗА зазначив, що земля, яка зрошується природним шляхом у Херсонській області, об’єктивно буде дорожчою за землю у Кіровоградській області, а ділянка на Житомирщині буде коштувати більше, ніж аналогічне угіддя на Луганщині.

«Справа тут і у природних умовах, і у витратах на виробництво, і у можливості культивувати різні культури. Тобто так чи інакше, ми приходимо до прибутку, який можна отримати від землі», — роз’яснив він.

Довідково: В Україні багато років діє мораторій на продаж землі, його вперше ввели в 2002 році терміном на п’ять років. Мораторій розглядали як тимчасовий захід, обумовлений тодішнім хаосом на ринку землі. З тих пір мораторій багато разів продовжували.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →