Зерновий ринок визначає темпи розвитку економіки України — Мінагро | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Зерновий ринок визначає темпи розвитку економіки України — Мінагро

Автор   /  11/04/2019  /  

Сьогодні, зерновий ринок визначає темпи розвитку агропромислового комплексу та економіки України в цілому.

Про це заявила заступник міністра АПК Олена Ковальова під час XVI Міжнародної конференції «Зерно Причорномор’я-2019», повідомляє прес-служба Мінагро.

«Зерновий ринок на сьогодні є ключовим і стратегічним в сільському господарстві країни. Саме він значною мірою визначає темпи розвитку агропромислового комплексу та економіки в цілому, гарантує продовольчу безпеку держави. Зернові культури формують понад чверть сукупного виробництва сільськогосподарської продукції», — йдеться в повідомленні.

Замміністра зазначила, що, наразі, світовий ринок продовольства знаходиться під тиском 3-ьох базових чинників: зростання населення, збільшення доходів та інтенсивна урбанізація.

«Як наслідок, за останнє десятиліття світовий попит на зерно, основу продовольчого і фуражного раціону, виріс на 50%. Україна є однією з небагатьох країн світу, які мають можливість збільшувати виробництво сільгоспкультур, нарощувати експортний потенціал і забезпечувати глобальні потреби», — говорить Ковальова.

Вона додала, що в Україні виробництво зерна за останні 5 років не опускається нижче 60 млн. тонн на рік, а в 2018 році воно склало рекордних 70,1 млн т. 2018/2019 МР може стати рекордним і з експорту зернових культур — близько 49 млн. тонн. Наразі, експортовано понад 39 млн. тонн.Вам також може сподобатись...

В Миколаївській області врожайність ранніх зернових значно вища за минулорічну

Прочитайте більше →