Зерновики та Укрзалізниця шукають шляхи до взаєморозуміння та вирішення проблем з зерновою логістикою | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Зерновики та Укрзалізниця шукають шляхи до взаєморозуміння та вирішення проблем з зерновою логістикою

Автор   /  03/04/2019  /  

Вчора, 2 квітня, в конференц залі Української зернової асоціації(УЗА) пройшло перше засідання в рамках обговорення проекту Меморандуму про взаєморозуміння між учасниками зернового ринку та АТ «Укрзалізниця», передає прес-служба УЗА.

В обговоренні взяли участь виробники, перевізники та експортери зерна, представники громадськості – ЄБА, АСС, GAFTA, УАК, та представники «Укрзалізниці».

Відзначається, що зерновий бізнес запропонував залізничному монополісту проект документу, в якому викладені пропозиції щодо покращення зернової логістики.

«Метою укладання Меморандуму є не нав’язати залізниці умови гри, а створити більш сприятливий режим функціонування галузі та ведення бізнесу. Саме формалізація та фіксація домовленостей між зерновиками та «УЗ» є нагальною потребою задля об`єднання зусиль щодо ухвалення законопроекту №9512 «Про залізничний транспорт», що передбачає допуск приватної тяги, вирішення питання функціонування малодіяльних станцій, навести лад в залізничному тарифоутворенні, що передбачає прозорість, прогнозованість та передбачуваність вартості перевезень, а також вирішення інших залізничних складнощів, що мають учасники ринку», – заявив Президент УЗА Микола Горбачьов.

За результатами засідання, учасники обговорення домовились до кінця тижня надати додатково свої пропозиції до проекту Меморандуму та зустрітись на наступному тижні задля подальшого обговорення положень документу.

«Такий крок назустріч один одному забезпечить довгострокову співпрацю між зерновиками та оператором залізничного ринку та дасть можливість вести передбачуваний та більш ефективний зерновий бізнес, що матиме позитивний вплив як на зерновий бізнес та фінансове оздоровлення УЗ, так і на бюджет країни», – додав Горбачьов.

В УЗА зазначають, що наразі питання підписання Меморандуму є дуже актуальним:

«Нагадаємо, Україна з року в рік збільшує виробництво і обсяги експорту зерна, питання логістики є одним з ключових у формуванні експортної виручки країни. Незважаючи на те, що зернові перевезення займають лише 10% у структурі перевезень вантажів АТ «Укрзалізниця», саме аграрний експорт забезпечує до 40% валютних надходжень в країну. Наразі, саме залізнична логістика є «вузьким місцем» в зерновому ланцюгу».Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →