Попри мораторій: як на законних підставах отримати у власність чи у користування землю с/г призначення | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Земельна реформа  > 

Попри мораторій: як на законних підставах отримати у власність чи у користування землю с/г призначення

Автор   /  14/04/2019  /  

Земля продам Зерновик

В грудні 2018 року, Верховна рада підтримала законопроект №9355-5 (після набрання чинності №2666-VIII), норми якого передбачають продовження мораторію на продаж землі с/г призначення до 1-го січня 2020-го року. 

Зерновик, публікує 6 законних методів отримання землі с/г призначення в користування.

Емфітевзис

Сторони*, підписують договір про передачу прав користування землею. Договір може бути строковим і безстроковим. Сторони самі визначають розмір оплати за землю. По договору емфітевзису фермер може передати право на користування третій стороні.

Мена

Власники двох земельних ділянок домовляються про їх обмін. Одна сторона володіє сільгоспугіддями, друга, наприклад, землею під забудову. Ділянки можуть бути нерівномірними по розміру та НГО**.

Успадкування

Спадкоємець після смерті власника землі подає заяву нотаріусу. Спадкоємець має підтвердити свої родинні зв’язки та право на спадок. Нотаріус реєструє право власності на землю.

Придбання корпоративних прав

Покупець обирає фермерське господарство, яке володіє с/г угіддями, члени господарства приймають рішення щодо продажу корпоративних прав. Покупець прав отримує у власність все майно, в тому числі і землю. Попередні власники виходять із складу учасників господарства.

Виокремлення землі в натурі

Фермер звертається з заявою до місцевої влади. Влада видає рішення на землевпорядкування. Претендент розробляє землевпорядну документацію. Місцева влада затверджує проект землевпорядкування і передає землю у власність.

Оренда

Сторону укладають договір оренди терміном до 49-и років. Обумовлюють розмір орендної плати (не менше 3% НГО). Орендатор вносить суму за рік, або за весь термін користування. Також, сторони можуть передбачити можливість викупу землі після зняття мораторію.

* Сторони — власник землі і той хто отримує право власності або користування нею

** НГО — нормативна грошова оцінка

Джерело: http://dengi.ua

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →